Od 15. do 23. dubna je Obchod věcmi zavřený. Těším se nashle od 24. na Orient Pop-Upu! 🔥 Objednávky nad 1000 Kč mají dopravu Zásilkovnou na výdejní místo zdarma! 🔥

STAROŽITNÁ AROMALAMPA

870 Kč
Skladem

Od 13. století, kdy Marco Polo poprvé přivezl do Evropy řemeslné divy Orientu, nepřestávala šlechtu udivovat jemnost a bělost porcelánu, v té době dosud na starém kontinentu neznámý. Mít ve své sbírce porcelánový kousek značilo nejvybranější vkus a také nezměrné bohatství. Za takzvané “bílé zlato”, které bylo následně dováženo z východní Asie obchodními loďmi, a které se náročnou cestou po moři rozbíjelo či bylo uloupeno piráty, byly placeny neskutečné částky. A trvalo ještě dlouhá století, než se i Evropanům podařilo rozlousknout tzv. arkanum, tedy tajemství porcelánové hmoty.

Nádherná aromalampička z první poloviny 20. století vyrobené německou manufakturou Elka zdobená oblíbenými čínskými výjevy. Ve střeše má otvor pro nalití vody s esenciálními oleji a dovnitř se vloží svíčka, která odpařováním uvolňuje vůni. Výška 18 cm, šířka 11,5 cm, skvělý stav. 

Kód Kód: 591
Kategorie: Svícny
Zpět do obchodu