V létě otevřeno pouze úterý až čtvrtek. 🔥 NOVINKY - hudební a okřídlené vintage a starožitné kousky! 🔥 Objednávky nad 1000 Kč mají Zásilkovnu zdarma!

FAQ

1. Sběratelko věcí, vykupujete věci?

 

Děkuji za nabídku. A priori ne. Svého vytříděného sběratelského fundusu mám na 2 roky provozu obchodu. Nejsem překupník, jen třídím své sbírky a posílám je dále. Co se mi nelíbí, u mě nenajdete.

ALE! Pokud máte nějakou bombu, ráda se podívám (můžete poslat fotky na email info@obchodvecmi.cz). Neuražte se, pokud si nevyberu, a nenoste prosím věci přímo do obchodu.

 

2. Sběratelko věcí, co to je a jakou to má cenu?

 

Děkuji za důvěru. Já nejsem starožitnice, jen nadšená celoživotní sběratelka amatérka a oceňováním cizích sbírek a pozůstalostí se nezabývám. To dělají profesionálové s tím, že je taková sluzba obvykle placená, a/nebo mají sami zájem o výkup.

Ráda ale poradím toto: když chcete zjistit, CO za věci máte a jakou mají HODNOTU, protože je chcete prodat, pomůže vám:

a) nahrání fotky předmětu do aplikace Google, kdy vám funkce Lens vyhledá na internetu maximálně podobné předměty - u nich se pak dozvíte bližší info a za jakou cenu se cca prodávají. Porovnávejte inzeráty a fotky, zkuste nahrát různé fotky předmětu, doplňte k vyhledávání klíčová slova... a použijte selský rozum: to, že někdo nějaký předmět nabízí za xy peněz, neznamená, že to tu cenu má. Podobně poslouží i vyhledávání přes aplikaci Pinterest.

b) volný trh. Tzn. přidat se třeba do sběratelských skupin na Facebooku (hledejte pod hesly starožitnosti, porcelán, sklo, retro, atd…) nebo nahrát na FB Marketplace / Bazos.cz / Sbazar.cz fotky věci, ať se sami zájemci o koupi ozvou s nabídkou.

Pro ty, co se chtějí blíže seznámit s původem a druhem věcí, které vlastní, jsem začala organizovat seznamovací semináře "Má to cenu?" (první se koná 31. ledna a další budou následovat).

A pro ty, kdo už ví, co to je a jakou to má cenu a chtějí věci poslat dále, jsem sepsala obsáhlý článek Kam s nimi?

Přeji dobré pořízení!

 

3. Sběratelko věcí, jak balíte věci?

 

Věci v obchodě balím do upcyklovaných dárkových a shopping tašek a krabiček.

Pro zasílání věcí volím recyklovaný výplňový a obalový materiál, který nebude tak fancy, jako to, co je uvnitř. Nechci kvůli starým věcem vytvářet nový odpad!

Po domluvě ráda vymyslím i takové balení, aby věc hned potěšila jako dárek. A na přání zhotovím i dárkový poukaz!

 

4. Sběratelko věcí, to je všechno, co máte?

 

Ale kdeže! Mé vytříděné sbírky nejdříve najdete v kamenném obchodě, pak na profilu na Facebooku nebo Instagramu a eshop www.obchodvecmi.cz slízne zbytek smetany.

Každý týden v úterý vystavuji nové věci v kolekci na jedno ucelené téma a postupně je v týdnu doplňuji o další zajímavosti. V obchodě najdete také výběrový second hand. Vintage kousky zveřejňuji se dostanou i na eshop, ty novější, ale od kvalitních značek a z nejlepších materiálů ale najdete pouze v obchodě.

Vyplatí se prostě chodit pravidelně a osobně - i pro tu skvělou výběrovou kávu, kterou vám připravím na špičkovém kávovaru La Marzocco. Budu se těšit na shledanou!

 

 

Zpět do obchodu