🔥 Objednávky nad 1000 Kč mají Zásilkovnu zdarma! 🔥

ROHOVÁ ŽIDLE ŠVÉDSKÁ MONKSTOL

9 500 Kč
Skladem

Mít doma křeslo jako knížata z Vyšehradu? Nebo jako to, na čem sedával švédský následník trůnu Karel Gustav, když dumal, kam doma narve ty ukradené poklady ze sbírek Rudolfa II?

S přimhouřením očí a notnou historickou fabulací splňuje tento kultovní švédský “monkstol” oboje. Jde o solitérní kousek z masivního tmavě mořeného dubového dřeva s bohatou ruční řezbou a svým trojúhelníkovým půdorysem bylo určeno pro umístění do rohů. Obzvláště populární bylo během doby národního romantismu z konce 19. a začátku 20. století, kdy se Švédsko vracelo k autentickým kořenům a folklorním motivům, které se často objevovaly i na ručně vyráběných gobelínových sedácích.

Tento historický kus nábytku je tak originální a sběrateli vyhledávaný po celém světě a jeho cena v aukčních domech i webech se starožitnostmi hravě překonává i 1000 EUR.

Můj dlouho schovávaný kousek je 56 cm široký, 47 cm hluboký a 88 cm vysoký. Má odnímatelný sedák s původním gobelínem s orientálním motivem. Je v perfektním stavu, kupodivu pohodlný pro sezení a připravený dodat vašemu interiéru jedinečný “scandi” styl, který se opravdu vymyká tomu bílému a minimalistickému, co se zde za scandi prodává. Najde se nový odvážný majitel-ka se severskou duší?

Kód Kód: 1057
Kategorie: Nábytek
Zpět do obchodu