V létě otevřeno pouze úterý až čtvrtek. 🔥 NOVINKY - hudební a okřídlené vintage a starožitné kousky! 🔥 Objednávky nad 1000 Kč mají Zásilkovnu zdarma!

VINTAGE PLAKÁT ATOMOVÉ ODZBROJENÍ

3 500 Kč
Skladem

Raritní plakát zvoucí na pařížský happening za jaderné odzbrojení, organizovaný 1. února 1981. Byl to jeden z projevů mírových hnutí, které byly na západě aktivní v důsledku rozhodnutí umístit v Evropě americké jaderné střely Pershing. Plakát má velmi expresivní pop-art ilustraci signovanou autorem Pabo, výrazná hesla (jaderné odzbrojení, nepodřízení se, solidarita se zeměmi třetího světa, vzájemnost…) a uvádí i program akce: vystoupení tehdejších new wave a rockových hudebních skupin Les Nus, Tokow Boys, Lili Drop, 12°5.

Nenašla jsem na internetu žádný jiný, jen zmínku v digitálním archivu departmentu Essonne (franc. obdoba kraje, ležící na jih od Paříže), že se akce konala v režii místní federace socialistických stran.

Dovezla jsem ho kdysi z Francie a roky mi leží v deskách. Najde svého zapáleného majitele v Obchodě věcmi? Má 79 x 59 cm a nese stopy času (oděrky, dírky). Celkově ale krásný vintage stav.

Cena je uvedena bez rámu.

Kód Kód: 1195
Kategorie: Tiskoviny
Zpět do obchodu